Pavasario sutikimo šventė

Pavasario sutikimo šventė

2012 rugpjūčio 02 d.

Pagal suplanuotą vykdyti įmonėje socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos planą, įmonėje buvo numatyta pavasario sutikimo šventė – spektaklio lankymas, o po apžiūros ir per pertrauką buvo diskusija apie pamatytą spektaklį, tuo pačiu tobulinami bendravimo įgūdžiai kalbėjimas ir klausimas, taip pat neužmirštama pasveikinti gimtadienių proga, įteikiant gėlių. Kaip tarėme, taip ir darėme.

Š.m. kovo mėn. 26 d. vakarą, nepabūgę darganoto oro, UAB „VITARESTA PROJEKTAI“ Vilniaus padalinio darbuotojai būriavosi prie muzikinio teatro „New York Club“. Čia esančioje banketinėje salėje jau garavo vakarienė, kurios metu ne tik smaguriavome gurmaniškus patiekalus, bet ir nuoširdžiai bendravome, susėdę už bendro stalo dalinomės kasdieniniais rūpesčiais bei džiaugsmais.

 

 Aptarti pasiekimai darbuose, darbuotojų lūkesčiai, nepamiršta ir graži tradicija pasveikinti ketvirčio sukaktuvininkus.

 

 

Po sočios vakarienės visi jaukiai įsikūrėme „New York Club“ teatro salėje, kurioje netrukus prasidėjo, Latvio Jurio Rijnieks režisuotas monospektaklis „Tėtis“. „Tėtis“ – tai vieno aktoriaus spektaklis, „juodai“ pašiepiantis susidūrimą su tėvyste. Pagrindiniam veikėjui tenka taikytis prie naujos gyvenimo jam sviestos rolės – buvimo tėčiu. Pasimetusiam vyrui tenka išmokti pasirūpinti tiek savo besilaukiančia žmona, tiek ir būsimu kūdikiu, kurio atėjimas į pasaulį sukelia daugybę streso.

Garsiai išsakytos mintys, geliančiai tikroviški ir šmaikštūs dialogai bei tėčio beviltiškumas kai kuriose situacijose...visa tai – šio spektaklio ypatumai. Įspūdinga Dariaus Petkevičiaus vaidyba, betarpiškas aktoriaus bendravimas su publika, didelė jumoro dozė nei vieno nepaliko abejingo.

 

Klaipėdos padalinio „Vitaresta projektai“darbuotojai šių metų pirmąjį ketvirtį pažymėjo santūriai. 2012 m. kovo 16 d. Banginio Prekybos centre „Čili picoje“buvo surengti darbiniai pietūs. Susitikime dalyvavo septyni darbuotojai, jie pasveikino vieni kitus su prasidėjusiais naujais metais, taip pat paminėjo darbuotojų-K.Stankaus,V.Domarko, D.Dirvonskienės įvykusius gimtadienius, ta proga buvo įteikta gėlių.

Renginio metu vyko diskusijos, buvo teikiami pasiūlymai darbo rezultatams gerinti ,darbuotojai dalinosi prisiminimais apie praėjusias išvykas. Vakarėlyje gimė nauja mintis rengti krikštynas naujiems darbuotojams, tą vakarą į „Vitaresta projektai“ Klaipėdos kolektyvą buvo priimta A.Fesenko.

Pasisėdėję, papietavę darbuotojai tęsė savo susitikimą. Vakare jie lankėsi spektaklyje „Tik kūdikiai gimsta dori“. Spektaklis „Tik kūdikiai gimsta dori“ - . „Lietuviška išgryninta šimtaprocentinė komedija“, - taip spektaklį apibūdina žiūrovų verdiktui intensyviai besiruošę garsūs teatro ir televizijos aktoriai Ridas Žirgulis ir Ramūnas Šimukauskas. Mantas Petruškevičius teatro kostiumų dailininkas.

M.Petruškevičius patikina, kad drabužiai spektaklyje nėra pagrindinis akcentas. Dar daugiau – kostiumas neturi užgožti aktoriaus: „Nemėgstu teatro dailininkų, kurie kuria pernelyg pompastiškus drabužius, nukreipiančius dėmesį nuo artisto ir jo vaidybos.“

Spektaklio siužetas nėra banalus ir paprastas. Pjesėje atskleidžiama žmogaus nusidėjėliško pasaulio analizė, kai žmogus netikėtai susitinka su Dievu.

Gero jumoro nestokojanti komedija per pertrauką ir po spektaklio suteikė dirbantiesiems gerų emocijų bei prisiminimų. Gražiai ir prasmingai praleidęs pusdienį kolektyvas atsisveikino ir skirstėsi į namus. Dar ilgai dalijosi savo įspūdžiais ir sekančią dieną.

Pastebėta, kad visus metus gyvuojantis „Vitaresta projektai“ kolektyvas dažnai susitikdamas, lankydamasis renginiuose tapo draugiškesnis, atsakingesni vieni prieš kitus - esant situacijai darbe visuomet vieni kitiems pagelbėja. Atkreiptas dėmesys negalią turinčiam žmogui, padeda jam kitaip gyventi visuomenėje, kolektyve. Mums lieka tik palinkėti jiems sveikatos dirbant nelengvą darbą, o jie mums dėkoja už renginius.

 

2012. m kovo 21 d Vitaresta projektai darbuotojos Asta Pustovienė ir Danija Petruškevičiūtė, lankėsi Marijampolės miesto Dramos teatre, adresu P.Armino g.2. Teatre buvo rodoma trijų veiksmų drama "Baisūs tėvai", vaidino Marijampolės dramos teatro artistai.

Žano Kokto trijų veiksmų drama žiūrovus perkelia į šeimos gyvenimą, kuris nėra toks paprastas ir banalus, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, mat visi šeimos nariai išgyvena žmogiškųjų vertybių krizę.

Diabetu sergančią Ivoną, dar vadinamą Sofi, kankina ne tik liga, bet ir liguistas prieraišumas prie mylimo vienturčio sūnaus Mišelio. Motinai jis – vis dar vaikas, nors šiam – jau 22-eji. Todėl sūnus slapčia bando išsiveržti iš perdėtos motinos globos, pamilsta merginą – stenografistę Madleną.

Amžiaus krizę išgyvenantis šeimos galva Žoržas, nors geras tėvas ir mylintis vyras, taip pat nutolsta nuo šeimos. Juo labiau, kad jo žmona Ivona visą dėmesį ir jausmus skiria savo vienturčiui Mišeliui, o Žoržas jai beveik ir neegzistuoja...

Ivonos sesuo Leoni, kažkada buvusi Žoržo sužadėtinė,dabar gyvena jų šeimoje. Ji turi savų slaptų sumetimų, kuriais tik dar labiau sujaukia sesers Ivonos ir Žoržo šeimos gyvenimą. Na, o Mišelis ir jo mylimoji Madlena neišvengiamai tampa artmųjų egoizmo bei savanaudiškumo aukomis.

Darbuotojoms labai patiko vaidinimas, apsilankymas šiame teatre joms buvo didelis atsipalaidavimas, o Danija Petruškevičiūtė prisiminė, kai ji būdama 7 metukų su tėvais šiame teatre žiūrėjo pirmą kart vaikams skirtą vaidinimą tai buvo 1962 m. Pats Dramos teatro pastatas Marijampolėje pastatytas ir jame pirmieji renginiai vyko 1942 m. Po apsilankymo teatre Astą ir Danija vaišinosi kiniečių restorane, kalbėjosi apie spektaklį, Čia maloniai nustebinta pasijuto. Asta su gražia gėlių puokšte pasveikinta su gimimo diena savo vadovės. Praleistas laikas buvo gražus, ramus, malonus.

 

Alytaus padalinyje jau tampa gražia tradicija suburti kolektyvą jaukiam pobūviui. Artėjant gražiausiai pavasario šventei - Šv. Velykoms, nutarėme suorganizuoti susitikimą neoficialioje aplinkoje. Kovo 28 dieną 15 valandą visos Vitarestos projektų kolektyvo darbuotojos - Dalia Bernatonienė, Jurgė Siniauskienė, Danutė Burokienė, Arnolda Ciukšienė, Ramunė Žitkienė, Nijolė Adomavičienė, - susirinkome restorane "Skrydis".Šventės pradžioje pasveikinome Arnoldą Ciukšienę su gimtadieniu, mėgavomės restorano valgiais, tortu, šampanu, diskutavome apie artėjančias šventes. Pokalbio metu pasidžiaugėme darbo vaisiais, nuoširdžiu bendravimu.

Po vaišių, 17.30 val. organizuotai išvykome į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą, kur tądien, 18 valandą buvo rodomas spektaklis "Skrydis virš gegutės lizdo".

Spektaklis paliko neišdildomą įspūdį. Juk daugelį žinomų aktorių galėjome pamatyti gyvai. Likome sužavėtos Andriaus Bialobžeskio profesionalia vaidyba, su malonumu stebėjome Antano Šurnos, Kosto Smorigino, Gedimino, Arūno ir Simono Storpirščių ir visos jaunųjų aktorių grupės atliekamus vaidmenis. Puiki dramos ir komedijos sintezė nepaliko abejingų žiūrovų, todėl spektaklį palydėjome ilgais ir nuoširdžiais plojimais.

Taip jau sutapo, kad visa mūsų diena buvo susijusi su skrydžiu - pietavome restorane "Skrydis", ir spektaklio pavadinimas - "Skrydis virš gegutės lizdo". Na, ir pačios jautėmės pakylėtos, lyg tame skrydyje. Diena prabėgo akimirksniu, įsimintinas spektaklis suteikė gerų emocijų, visoms buvo smagu pabendrauti.. Noriu pasidžiaugti, jog tokie mūsų kolektyvo susibėgimai teikia apčiuopiamą naudą, puoselėjant žmogiškuosius ryšius ir gražią draugystę. Darbuotojos gauna puikią progą pasisemti geros nuotaikos tolimesniems darbams.

 

Šių metų pirmą ketvirtį Vitaresta projektai, UAB darbuotojai buvo pakviesti apsilankyti

spektaklyje. Panevėžio padalinio darbuotojai kovo 17d.lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio dramos teato premjeroje. Žiūrėjo dramą „Katerina“. Režisierius Valius Tertelis perkėlė rusų rašytojo, dramaturgo A.Ostrovskio pjesę “Audra“ į teatro sceną XIXa. Pjesės personažams suteikė naują laiko dvasią, o pačiam spektakliui šiuolaikišką skambesį. Vaidino Panevėžio J.Miltinio dramos teatro aktoriai Vytautas Kupšys, Jonas Čepulis, Eleonora Koriznaitė, Ligita Kondrotaitė, Evaldas Stokė ir kiti. .Po spektaklio dar buotojai dalinosi įspūdžiais, diskutavo. Siužetas buvo gana sudėtingas ir visi savaip suprato spektaklio turinį. Po to visi prisiminė praėjusį renginį, koncertą, kuris paliko didesnį įspūdį, ir spėliojo, kokia programa laukia ateinantį ketvirtį, kurios laukia su nekantrumu, nes tai jau tampa tradicija. Paslaptis apie ateinantį renginį nebuvo atskleista.

 

Kėdainiuose gavo pakvietimus į „Domino“ teatro spektaklį kovo 22d.“Du vyrai.1 tiesa“. Komedijos režisierius Augustinas Gricius. Vaidino žinomi aktoriai Sakalas Uždavinys ir Juozas Gaižauskas. Juoko dozė garantuota. Labai džiaugėsi gerai praleistu laiku. Turėjo malonumo pasipuošti, pasitempti ir išeiti į žmones, kas ne kasdien pasitaiko, džiugu. Buvo puiki proga pabendrauti ne darbo aplinkoje, ir žinoma mielai laukia sekančių renginių.

 

 

2012 03 27 dieną 18 val. didžioji dalis Kauno darbuotojų atvyko į Gistučio salę pažiūrėti spektaklio “ Mano žmonos vyras“– tai skandalinga komedija apie painų meilės trikampį, netradicinę šeimą ir saldžias moters pinkles.

Spektaklyje vaidina garsūs Lietuvos aktoriai: Vytautas Šapranauskas, spektaklio režisierius Kostas Smoryginas ir Jolanta Dapkūnaitė. Spektaklio metu žiūrovai net aiktelėjo išvydę įspūdingą dekoraciją – siūbuojantį laivą, o viso spektaklio metu aidėjo juokas.

Darbuotojams patiko kaip K. Smoryginas kepė gardžią kiaušinienę.

„Mano žmonos vyras“– skandalinga komedija apie painų meilės trikampį, netradicinę šeimą ir saldžias moters pinkles.

Kiek žmonių reikia santuokai? Dviejų? Kiek vyrų aplink savo pirštą gali „apsukti“ guvi moteris? Du? O gal dar daugiau?

Vidutinio amžiaus vyras, ne vienerius metus puoselėjantis šeimą, staiga susipažįsta su kitu savo žmonos vyru! Pyktis, įniršis, neviltis yra tik pirmieji jausmai, kurie užplūsta amo netekusį vyriškį. Neįtikėtina, tačiau abu vyrai išlenkę kelias taureles tampa draugais. Visų nuostabai vyrai pasidalina savo asmeninėmis santuokų patirtimis. Itin intymūs klausimai ir labai atviri atsakymai apie jų seksualinius potyrius, galimybes ir nesėkmes. Jų žmona dirba traukinyje. Ar gali būti taip, kad abiejų šeimų seksualinis gyvenimas yra suderintas su traukinio tvarkaraščiu?

Du vyrai ir judviejų žmona sprendžia komplikuotą situaciją, kaip gyventi toliau? Vyrai bando tapti nepriklausomais, laisvais, mėgina palikti savo žmoną. Tačiau vos po kelių žmonos pareiškimų abu puola jai po kojomis, griebia grindų šepetį, skuba gaminti vakarienę ir tikisi išsaugoti „idealią“ santuoką tryse. Moteris pavargusi po darbo dienos išeina į barą. Gera ilsėtis, kai namuose triūsia vyras. O, kai namus puoselėja ir besąlygiškai myli du vyrai, poilsis tampa net du kartus malonesnis! Moterys sakė, kad kaip smagu būtų pasijusti tokiomis , bet deja gyvenime to nebūna.

Spektaklis „Mano žmonos vyras“ statomas pagal garsaus kroatų rašytojo Miro Gavran pjesę. Šis rašytojas buvo įvertintas tarptautinės bendruomenės kaip geriausias rašytojas centrinėje Europoje. Jo pjesės verčiamos į daugelį kalbų visoje Europoje, o spektakliai pagal jo kūrinius statomi ne tik Europoje, bet ir Amerikoje.

Pertraukos metu darbuotojams buvo užsakytos vaišės. Jie mėgavosi kavos, arbatos puodeliu ir įvairiais skanėstais. Vyko diskusijos apie spektaklį, pokalbiai su vadovybe, džiaugėsi suteikta galimybe aplankyti spektaklį, prisiminė kaip seniai yra aplankę spektaklį. Su gera nuotaika po spektaklio skirstesi namo.

 

Renginys Šiauliuose prasidėjo kovo 18 d. 16 val. Darbuotojai rinkosi kavinėje “Prie teatro” Vaišindamiesi pietumis, aptarėme įvairius gyvenimiškus klausimus, džiaugėmės artėjančiu pavasariu. Sveikinome gėlėmis gimusius pirmąjį šių metų ketvirtį. Po gausių pietų visi sotūs ėjome į Šiaulių Dramos teatrą žiūrėti spektaklio

“Į sveikatą pone” Spektaklis buvo 2 dalių, labia nuotaikingas su gera humoro doze ir gyvenimiškais pamokymais. Visą popietę gerai praleidome laiką, suteikėme savo dvasiai peno. Su pakilia pavasarine nuotaika pasižadėjome eiti į darbą ir stengsimės dirbti dar geriau.

 

 

Direktorė Jovita Ratkevičienė

 


Vitaresta Projektai, UAB

vp@vitaresta.lt
Adresas: Butrimonių g. 5, Kaunas
Telefonas: +37037 312349